Lazer Yedek Parçaları

 • -
 • Lazer Yedek Parçaları
 • -
  Yong Li Lazer Cam Tüp 100w
  Yong Li Lazer Cam Tüp 100w

  Lazer ışını; güç kaynağı ve lazer tüpü vasıtasıyla oluşturulduktan sonra aynalar ve lensler s..

  Ürünü İncele

  Lazer Yedek Parçaları

  Günümüz dünyasında hemen hemen her işimizde teknolojiden faydalanıyoruz. Bilimin ve bilim işlerinin genişlemesiyle ortaya çıkan ihtiyaçlar silsilesinde teknolojik ürünler ön plana çıkmaktadır. 

  Bu aynı zamanda teknolojik ürünlerin devamlılığının sistematik olarak güvenli bir şekilde tasarlanıp işlevselliklerine aynı hassasiyetle özen gösterilip üretilmeleri gerektiğini gösterir. Kullanım alanları oldukça kapsamlı olan lazer makineleri, bu döngüsel sistemde önemli bir noktada bulunmaktadırlar. Dolayısıyla makinelerin yedek parçaları da aynı öneme sahiptir. 

  Firmamız yedek parça teminatında özenle ve 7/24 servis ağıyla yanınızdadır. 

  Lazer makinelerinde kullanılan birçok yedek parça çeşidi bulunmaktadır. Bu yedek parçalarını incelediğimiz de farklı alanlarda kullanılan ve farklı işlemler için tasarlanan parçaların çeşitliliğine rastlarız. 

  Yedek parçaları anal hatlarıyla aşağıda örneklendirdik: 

  Lazer power supply (güç kaynağı) 

  Lazer kesim makinesi odak lensleri 

  Lazer su soğutma araçları 

  Lazer tüpleri 

  Yansıtıcı aynalar 

  Kontrol kartları 

  Lazer fokus seti 

  Cam lazer tüpleri 

  Lazer hava pompası 

  Lazer chiller 5000 ve 5200 (çift kafalı ve tek kafalı) 

  Salyangoz fan motorları 

  Leadshine motor sürücüsü 

  Lazer makinesi bal petek 

  Lazer hava üfleme motorları 

  Lazer makinesi çalışma tablaları 

  Lazer makine donanımları 

  Lazer kafa ve ayna taşıyıcı setleri 

  Acil stop düğmesi, hava hortumu, kontrol panel tuş takımı filmi, digital ampermetre, mili ampermetre, raycus fiber lazer kaynak, minimal divizör gibi daha birçok detaylandırabileceğimiz yedek parça mevcuttur.  

  Peki bu yedek parçalara ne zaman ihtiyaç duyulur? 

  Artık birçok sektörde kullanılmaya başlayan lazer kesim makineleri, oluşan ihtiyaç dahilinde üretimini de arttırmıştır. Bazı üretim, kesim-çizim, markalama yapan işyerlerinin ana malzemesi durumundadır. Bu sebeple işlevselliği çok fazla olduğundan ve uzun yıllar kullanıldıklarından dolayı olası arıza ve bozulmalara karşı yedek parça ihtiyacı daima bulunmaktadır. Yedek parçalar, bakıldığında lazer kesim makinelerinin bütününü oluştururlar. 

  Ayrıca bu yedek parçaların kolay monte edilebilmelerinden dolayı ihtiyaç anında tercih edilirler. Aksi takdirde yedek parçalara duyulan ihtiyaç olmasaydı, arıza çıkan makinelerde tamire gerek duyulmadan lazer kesim makinelerini yenileme yoluna gidilirdi. Bu da hem işverenler için hem de üreticiler için ekstra bir harcama olurdu.