Lazer Güç Kaynakları

 • -
 • Lazer Yedek Parçaları
 • -
 • Lazer Güç Kaynakları
 • -

  Lazer Güç Kaynakları

  Güç kaynağı anlamına gelen lazer power , lazer makinelerinde kullanılan, güç kaynağının yapacağı vazifeyi yerine getiren ve oldukça kaliteli bir performans ortaya koyan araçtır. 

  ÖZELLİKLERİ 

  Lazer powerlar; adaptörlerin ve pillerin yaptığı vazifeyi yaparlar. 

  Lazer makinelerinin dayanıklılık sürelerinin daha uzun ömürlü olmasına yardımcı olurlar.  

  Lazer makinelerinin üzerine akım eden elektriğin akımını profesyonelce dizayn ederler.  

  Lazer powerlar, makineler ile priz arasında ki bağlantıyı kurarlar. 

  LAZER POWER GÜÇ KAYNAĞININ GÖREVLERİ 

  Lazer işlemlerinin yapılabilmesi için güç kaynağına ihtiyaç duyulur. İhtiyaç duyulan bu güç kaynaklarını lazer power’lar karşılar. Bu yüzden lazer işlemlerinin muazzam yapılabilmesi için güç kaynağının misyonu büyüktür. 

  LAZER POWER GÜÇ KAYNAĞININ ÖZELLİKLERİ 

  Lazer power güç kaynakları farklı akımlara sahiptir. 

  Makinelerin enerjisi ile güç kaynaklarının enerjisi birbiriyle uyum sağlayabilmelidir. Aksi halde kısa süreli bozulmalar yaşanabilir veya lazer makineleri çalışmayabilir. 

  Güç kaynaklarında manuel test butonu ile soğutma fanları mevcuttur. 

  Lazer power güç kaynaklarında kolay kurulum bağlantıları bulunduğundan dolayı, montajları ve kurulumları oldukça kolay yapılabilmektedir. 

  Yüksek uyumluluk sağlarlar. Birbirinden farklı lazer tüpleri ile uyumludur. 

  Kolay ve basit bir kontrol edilebilme mekanizmaları vardır. 

  Kullanımı kolaylaştıran ve güvenli kılan fonksiyonları vardır. Örneğin; olası lazer tüp patlamalarında meydana gelen hasarı önlemek için, az bir süre açık devre konumunda çalışabilirler. 

  Kullanım alanları geniş bir perspektife sahiptir. Kesme, oyma, kumaş, deri, el sanatları, sanat, kauçuk ve başka malzemeler üzerinde kullanım çeşitliliğine sahiptir. 

  İşlev esnasında çıkan bir arızayı onarmak için kapağını açmaya gerek kalmadan sorunun çıktığı noktadan halledilebilme özelliğine sahiptir. 

  LAZER POWER GÜÇ KAYNAKLARININ ONARIMI VE YEDEK PARÇA TEMİNİ 

  Nemli veya tozlu ortam da işlem yapan lazer makinelerinde, lazer tüpleri ve güç kaynakları hasar görür. Hasar gören lazer makinelerinin tamiri mümkündür. Bu hasar eğer ciddi boyutlarda değilse, yapılan güzel bir tamiratla eski performansına kavuşturulur. Bakım - onarım işlemleri, hasarın üzerinden çok zaman geçmeden yapılmalıdır.  

  Arıza eğer güç kaynağında meydana geldiyse ve ciddi boyutta hasar gördüyse, anında destek uygulanarak orijinal bir yedek parça temin edilebilir.